LatRosTrans
Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums
 
 

LatRosTrans 2017. gadā transportējis 3,4 miljonus tonnu naftas produktu

Atpakaļ

LatRosTrans 2017. gadā transportējis 3,4 miljonus tonnu naftas produktu

2018. gada 5. februārī / Ziņas

2017. gadā pa SIA “LatRosTrans” (LRT) cauruļvadu transportēti 3,4 miljoni tonnu naftas produktu, kas salīdzinājumā ar rezultātiem 2016. gadā ir par 6% mazāk.

Piedzīvotos rezultātus uzņēmuma vadība skaidro ar objektīvu kopējo kravu apjomu kritumu Baltijas valstīs. Pagājušajā gadā Latvijas ostās Krievijas tranzīta apjomi samazinājās visos kravu veidos, izņemot ogļu kravas. Šī veida kravu plūsmu nodrošināja deficīts tradicionālajos noieta tirgos. Transportēto Krievijas naftas produktu apjomu samazinājums daļēji pamatojams ar galveno kravu plūsmu pārorientēšanu uz Krievijas jūras ostām, ar ģeopolitiskiem aspektiem, tāpat arī ar iekšējām pārmaiņām Krievijas naftas produktu tirgū. Tas ir galvenais iemesls LRT piedzīvotajam transportēto kravu apjomu sarukumam.  Vienlaikus jāņem vērā arī fakts, ka, salīdzinot ar 2016. gadu, pērn kritās no Baltkrievijas transportēto naftas produktu apjomi un pieauga konkurence starp Latvijas un Lietuvas dzelzceļu par šo kravu pārvadāšanu. Konkurences cīņas ietvaros abas valstis centās piedāvāt zemāko cenu par dzelzceļa pakalpojumiem.

Uzņēmuma vadība arī norāda, ka, neraugoties uz esošo konkurenci un tendenci samazināt kravu plūsmu pa cauruļvadiem, LRT tomēr ir izdevies noturēt viszemāko un izdevīgāko cenu kravu transportēšanai virzienā uz Ventspils brīvostu. Šobrīd kompānijas galvenās prioritātes ir apturēt kravu apjomu samazināšanos, saglabāt pienācīgu tehnisko stāvokli aprīkojumam un novērst zādzības no kompānijas cauruļvadiem. Pateicoties veiksmīgiem preventīvajiem pasākumiem, produktu transportēšanas laikā to tehnoloģiskais zudums pērn bijis mērāms tikai 0,06%, tāpat arī netika pieļauti nelegāli pieslēgumi cauruļvadu sistēmai. Ja tādi tomēr tika veikti, tos nekavējoties atklāja.

Aizvadītajā gadā kompānija pievērsusi uzmanību arī vides aizsardzībai, atbildīgi izmantojot dabas resursus un samazinot negadījumu riskus, kas varētu rasties saistībā ar kompānijas infrastruktūras darbību. Kompānija nodrošināta ar visu nepieciešamo aprīkojumu, lai nelegāla pieslēguma gadījumā varētu efektīvi novērst augsnes piesārņojumu un naftas produktu emulsijas noplūdi.  

 

Par uzņēmumu “LatRosTrans”  

“LatRosTrans” ir naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmums, kas nodrošina dīzeļdegvielas transportēšanu pa maģistrālo cauruļvadu Polocka-Ventspils. Sabiedrībai pieder arī naftas cauruļvadi Polocka-Mažeiķi un Polocka-Ventspils, pa kuriem pēdējos gados tranzīta vajadzībām nafta nav pārvietota. Lielākais “LatRosTrans”  īpašnieks ar 66% kapitāla daļu ir “Ventspils nafta”, bet 34% pieder Krievijas naftas produktu cauruļvadu monopolistam “Transņefteprodukt”.