LatRosTrans
Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums
 
 

LRT apsver iespēju funkcionāli pārveidot naftas vadu Polocka-Ventspils

Atpakaļ

LRT apsver iespēju funkcionāli pārveidot naftas vadu Polocka-Ventspils

2012. gada 28. novembrī / Ziņas

2012. gada oktobrī SIA LatRosTrans (LRT) veica 43 tūkst. tonnu  naftas izspiešanas pasākumus no uzņēmumam piederošā naftas cauruļvada Polocka-Ventspils. No naftas tika atbrīvots cauruļvada posms – no stacijas „Džūkste” līdz Ventspilij. Šajā cauruļvada posmā atradās aptuveni 43 tūkstoši tonnu naftas, kura tika pārdota par nepilniem 18 miljoniem latu.

LRT vadība apsver iespēju izmantot naftas vadu Polocka-Ventspils gāzes transportēšanai.

Tādēļ LRT sāk sagatavošanas darbus naftas vada Polocka-Ventspils funkcionālai pārveidošanai par gāzes vadu. 2013. gada pavasarī plānotā pilotprojekta ietvaros tiks veikta speciāla 8,2 km garā cauruļvada posma diagnostika un sagatavošana tā izmantošanai par gāzes vadu.

LRT vadītājs Igors Stepanovs min, ka: „Diagnostikas veikšanas projekts mums ir ļoti svarīgs, jo, ņemot vērā ģeopolitisko un ekonomisko situāciju, mēs apzināmies, ka pa šo cauruļvadu nafta nekad vairs netiks transportēta. Tādēļ mums ir jārod jauns pielietojums naftas transportēšanas infrastruktūrai, tehnoloģijām un uzņēmuma darbinieku profesionālajām zināšanām.”

 

Informācija par  LatRosTrans

SIA LatRosTrans pieder divi Latvijas Republikas teritorijā esošie naftas cauruļvadi – Polocka-Mažeiķi un Polocka-Ventspils, pa kuriem  pēdējos gados naftas tranzīta pārsūknēšana netiek veikta. Savukārt SIA LatRosTrans piederošais naftas produktu vads Polocka-Ventspils šobrīd tiek aktīvi izmantots dīzeļdegvielas transportēšanai.

SIA LatRosTrans ir Baltijas valstīs lielākais Latvijas un Krievijas kopuzņēmums, kurā partneriem no Krievijas puses – akciju sabiedrībai Транснефтепродукт (Транснефть meitas uzņēmums) pieder 34% kapitāla daļu, bet akciju sabiedrībai Ventspils nafta (NASDAQ OMX RIGA: VNF1R) – 66%.