LatRosTrans
Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums
 
 

Noraidīta Baltkrievijas uzņēmuma "Polocktransneft Družba" apelācijas sūdzība pret "LatRosTrans" par tiesībām uz tehnoloģisko naftu

Atpakaļ

Noraidīta Baltkrievijas uzņēmuma "Polocktransneft Družba" apelācijas sūdzība pret "LatRosTrans" par tiesībām uz tehnoloģisko naftu

2013. gada 23. oktobrī / Ziņas

Šodien Latvijas Republikas Augstākā tiesa noraidīja Baltkrievijas uzņēmuma "Polocktransneft Družba" apelācijas sūdzību pret SIA "LatRosTrans“ par tās īpašuma tiesībām uz 150 000 tonnām tehnoloģiskās naftas, kas atrodas uzņēmuma naftas vados.

Apelācijas sūdzība, kas šodien pēc būtības izskatīta Latvijas Republikas Augstākajā tiesā, tika iesniegta no Baltkrievijas uzņēmuma "Polocktransneft Družba" puses par Latgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru iepriekš bija pilnībā noraidīta Baltkrievijas uzņēmuma prasība pret "LatRosTrans" par īpašuma tiesībām uz tehnoloģisko naftu, pamatojuma trūkuma dēļ.

"Mēs uzskatām, ka Augstākās tiesas spriedums - noraidīt Baltkrievijas uzņēmuma apelācijas sūdzību par tehnoloģiskās naftas piederību - ir juridiski pareizs un absolūti loģisks", savu gandarījumu par tiesas spriedumu izteica "LatRosTrans“ vadītājs Igors Stepanovs. "Prasītājs visa procesa laikā vairākas reizes ir mainījis savu skaidrojumu par to, kādēļ tehnoloģiskā nafta, kas teju 20 gadus atradās "LatRosTrans“ naftas vados, ir it kā viņu īpašums", - atzīmē I.Stepanovs. "Attiecīgi, mēs vēlreiz varam tikai uzsvērt, ka tiesa pieņēmusi vienīgo iespējamo un pareizo spriedumu".

Par LatRosTrans

SIA LatRosTrans pieder divi Latvijas Republikas teritorijā esošie naftas cauruļvadi - Polocka-Mažeiķi un Polocka-Ventspils, pa kuriem pēdējos gados tranzīta vajadzībām nafta nav pārvietota. Savukārt naftas produktu cauruļvads Polocka-Venstpils šobrīd joprojām aktīvi nodrošina dīzeļdegvielas piegādi. SIA LatRosTrans ir Baltijas valstīs lielākais Latvijas un Krievijas kopuzņēmums, kurā partneriem no Krievijas puses - akciju sabiedrībai Transņefteprodukt (Transņeft meitas uzņēmums) pieder 34% kapitāla daļu, bet akciju sabiedrībai Ventspils nafta (NASDAQ OMX RIGA: VNF1R) - 66 kapitāla daļu %.