LatRosTrans
Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums
 
 

Pērn LRT transportēja 4,7 miljonus tonnu

Atpakaļ

Pērn LRT transportēja 4,7 miljonus tonnu

2016. gada 5. februārī / Ziņas

Aizvadītā gada divpadsmit mēnešos AS “Ventspils nafta” meitas sabiedrība SIA “LatRosTrans” (LRT) transportēja 4,7 miljonus tonnu naftas produktu (2014. gadā – 5,7 miljoni tonnu). Savukārt SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) šajā laika posmā pārkrāva 9,2 miljonus tonnu kravas (2014. gadā – 10,58 miljoni tonnas).

“Lai gan transportētais naftas produktu daudzums 2015. gadā ir samazinājies, izmaiņas ir mazākas nekā tika prognozēts. Tirgus situācija joprojām nav uzlabojusies, un to atspoguļo arī kravu apjoma samazinājums. Labvēlīgu uzņēmējdarbības apstākļu nodrošināšanai tranzīta nozarei ir nepieciešams valsts atbalsts,” norāda AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmumu vadītājs Roberts Kirkups (Robert Kirkup).

2015. gada otrajā pusē bija vērojams apjoma samazinājums naftas produktiem, kas tika transportēti pa cauruļvadu no Krievijas. Šis LRT transportēto naftas produktu apjoma kritums savukārt ietekmēja arī VNT darba rezultātus, tomēr tas daļēji tika kompensēts ar piegādēm no Baltkrievijas.

Savukārt pagājušā gada ceturtajā ceturksnī LRT transportēto naftas produktu daudzums bija 0,87 miljoni tonnu; iepriekšējā gadā transportēto naftas produktu daudzums šajā periodā bija 1,01 miljonu tonnu. VNT pēdējā ceturksnī pārkrāva 1,77 miljonus tonnu, bet attiecīgajā periodā pērn - 2,10 miljoni tonnu kravas.