LatRosTrans
Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums
 
 

Tiesa nolemj pilnīgi noraidīt “Polocktransneft Družba” prasību pret LatRosTrans

Atpakaļ

Tiesa nolemj pilnīgi noraidīt “Polocktransneft Družba” prasību pret LatRosTrans

2011. gada 9. decembrī / Ziņas

Šodien Latgales apgabaltiesa (Rēzeknē) pieņēma spriedumu pilnībā noraidīt “Polocktransneft Družba” prasību pret LatRosTrans (LRT) par īpašumtiesībām uz tehnoloģisko naftu, kas atrodas LRTnaftas vados.

Šodien tiesa arī atcēla iepriekš piemēroto prasības nodrošinājumu tai tehnoloģiskās naftas daļai, kas atrodas LRT piederošajā naftas vadā. Līdz ar to LRT vairs nav nekādu ierobežojumu rīkoties ar šo naftu. Savukārt 40 tūkstoši tonnu tehnoloģiskās naftas, kuru pirms vairāk nekā gada LRT izsūknēja no naftas vada, veicot tā tīrīšanu un konservāciju saskaņā ar jaunākajām tehnoloģijām, nekad nav tikusi apķīlāta.

LRT vadītājs Igors Stepanovs pauž gandarījumu par tiesas spriedumu, uzsverot, ka citādāks risinājums nemaz nav bijis iespējams. „Esmu pārliecināts, ka šis tiesas spriedums beidzot pieliks punktu šaubām par to, ka mēs esam patiesie šīs tehnoloģiskās naftas īpašnieki. Tagad LRT varēs turpināt aizsākto naftas vada konservāciju, likvidējot jebkādus ekoloģiskos riskus, un uzņēmums varēs restrukturizēt savu darbību atbilstoši esošajai tirgus situācijai”, skaidro Stepanovs.

Lietas īsa vēsture

Pirms gada Baltkrievijas uzņēmums „Polocktransneft Družba” pēkšņi iesniedza tiesā prasību uzskatot, ka tehnoloģiskā nafta 150 tūkstošu tonnu apmērā, kas atrodas LatRosTrans naftas vados, pieder viņiem. Tiesā Baltkrievijas puse centās lietas izskatīšanu pēc būtības novilcināt, to politizēt un vairākas reizes mainīja savu skaidrojumu – kādā veidā „Polocktransneft Družba” it kā ieguvis īpašumtiesības uz tehnoloģisko naftu, kas jau gandrīz 20 gadus atrodas Latvijas-Krievijas kopuzņēmuma SIA LatRosTrans naftas vados.

2010.gada 7.decembrī tiesa, nodrošinot Baltkrievijas uzņēmuma „Polocktransneft Družba” prasību, aizliedza LRT lietot un/vai izmantot tehnoloģisko naftu, kas atrodas LatRosTrans piederošajā naftas vadā Polocka-Ventspils Latvijas Republikas teritorijā. Vienlaikus tiesa noraidīja Baltkrievijas uzņēmuma „Polocktransneft Družba” lūgumu apķīlāt arī to naftu 40 tūkstošu tonnu apmērā, kas jau bija izsūknēta no cauruļvada Polocka-Ventspils, uzskatot, ka šīs naftas apķīlājumam nav nekāda pamata.