LatRosTrans
Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums
 
 

Atbalsta projekti

2016. gadā atbalstītie projekti

Atbalsts biedrībai “Džūkstei”

Ar mērķi atbalstīt Džūkstes vēsturiski-vizuālā tēla atjaunošanu 2016. gadā SIA “LatRosTrans” piešķīra finansējumu biedrībai “Džūkstei”. Tās galvenais darbības mērķis ir uzcelt Džūkstes evaņģēliski luterisko baznīcu esošo drupu ielokā saskaņā ar arhitekta Ginta Sūnas projektu. Plānotā baznīca ir iecerēta vidējas privātmājas lielumā (apmēram 200 m2), lai to varētu maksimāli ekonomiski uzcelt un uzturēt. Biedrības mērķis ir baznīcu uzcelt līdz Latvijas simtgadei.

Atbalsts biedrībai sporta klubam “Bruņinieks”

Ar mērķi atbalstīt Daugavpils novada vīriešu basketbola komandas dalību 3. Latvijas basketbola līgas 2016./2017. gada čempionātā, SIA “LatRosTrans” piešķīra finansējumu biedrībai sporta klubam “Bruņinieks”. Biedrības mērķs ir piedāvāt saviem biedriem un citiem reģiona iedzīvotājiem veselīgu dzīvesveidu, kā arī attīstīt un pilnveidot sporta dzīvi visā Latgales reģionā.

Par labāku nākotni SOS Bērnu ciematu iemītniekiem

Mēs, pieaugušie, esam atbildīgi ne tikai par mūsu bērniem, bet arī par tiem, kuri palikuši bez vecāku gādības un mīlestības. Par to, lai šiem bērniem sniegtu visu nepieciešamo, Latvijā rūpējas sociālā organizācija SOS bērnu ciematu asociācija. 

Latvijā darbojas divi SOS bērnu ciemati – Bauskas novada Īslīcē un Valmierā. Katrā SOS Bērnu ciematā ir 12 dzīvojamās mājas, administratīvās celtnes un bērnu rotaļu laukumi. Katrā ģimenē dzīvo SOS audžumāte un pieci līdz septiņi bērni. Lielākā daļa mūsu bērnu aug kopā ar saviem brāļiem un māsām. Bieži vien, nonākot ciematā, brāļi un māsas satiekas pēc vairākiem gadiem, jo līdz tam viņi ir auguši dažādos bērnunamos. 

Atbalsts “Ēnu dienas” norisei visā Latvijā

SIA “LatRosTrans” kā uz ilgtspējīgu attīstību vērsts uzņēmums uzskata, ka rītdienas darbiniekos ir jāinvestē jau šodien un kļuva par vienu no “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” organizētās “Ēnu dienas” atbalstītājiem.   

“Ēnu diena” sniedz iespēju skolēniem ielūkoties izvēlētās profesijas speciālista ikdienā un saprast, vai tā ir tāda, kā jaunietis to pirms tam bija iztēlojies. Tajā ik gadu piedalās vairāki tūkstoši jauniešu no visas Latvijas. 

Palīdzība bērnu apdāvinātības pētniecībā

Lai Latvijai būtu savs Alberts Einšteins, Volfgangs Amadejs Mocarts un citi brīnumbērni, par kuriem runā visa pasaule, ir jāiegulda bērnu talanta izkopšanā. Tādēļ SIA “LatRosTrans” veicis ziedojumu fondam “Asni”, uzskatot, ka talantīgi bērni var sasniegt vairāk, ja tie savu talantu apzinās un turpina attīstīties. 

Fonds ir dibināts 2011. gadā, ar mērķi veicināt apdāvinātības izpēti, kā arī palīdzēt izglītības sistēmai ieraudzīt visplašākās iespējas apdāvināto bērnu potenciāla atpazīšanai un to izaugsmes veicināšanai. Fonda iniciatori ir pārliecināti: ja pedagogi mācēs atpazīt talantu un palīdzēs izkopt bērnu un jauniešu talantus, nākotnē to cilvēku skaits, kuri nesīs Latvijas vārdu pasaulē, būs krietni lielāks.

Atbalsts projekta “Iespējamā misija” mērķu īstenošanai

Kopš 2008. gada, kad projekta “Iespējamā misija” ietvaros par skolotājiem kļuva pirmie jaunie profesionāļi, simtiem Latvijas skolēnu ir atklājuši, cik interesanta ir fizika, ķīmija, mūzika un citi mācību priekšmeti. 

Projekta iniciatori un atbalstītāji ir pārliecināti, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs. Vairāk nekā 40% pedagogu Latvijā ir vecāki par 50 gadiem, tāpēc tā palīdz zinošiem un mērķtiecīgiem augstskolu absolventiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem.

Novērtējot projekta īstenotāju un idejas autoru mērķus nostiprināt izglītību kā vērtību un sniedzot savu ieguldījumu nākotnes speciālistu izglītošanā, SIA “LatRosTrans” pieņēma lēmumu ziedot “Iespējamajai misijai”. 

Iepriekš atbalstītie projekti

"Baby Box"

Viens no pirmajiem „LatRosTrans” palīdzības projektiem bija atbalsts Latvijas projektam „Baby Box”. Baby Box jeb glābējsilīte ir vieta, kur vecāki var anonīmi atstāt savus jaundzimušos adopcijai. 

 Vairāk informācijas: http://babybox.lv

Atbalsts dabas aizsardzības projektiem 

SIA “LatRosTrans” atbalstījis Latvijas Dabas fonda centienus dabas aizsardzībā un sabiedrības izglītošanā šajā jomā. 

Jau 25 gadus Latvijas Dabas fonds rūpējas par Latvijas dabas daudzveidības saglabāšanu, un lai to īstenotu, organizācija darbojas dabas aizsardzības praktiskajā nodrošināšanā un sabiedrības izglītošanā par dabas daudzveidības nozīmi, īpašu uzmanību pievēršot aizsargājamo sugu un biotopu saudzēšanā. 

Palīdzība bērnu veselības un labklājības sekmēšanā

Bērni ir ikvienas valsts nākotne, tādēļ SIA “LatRosTrans” kā sociāli atbildīgs uzņēmums sniedza savu ieguldījumu tajā, lai mūsu jaunā paaudze būtu vesela un dzīvotu labklājībā. Lai palīdzētu tam īstenoties, 2014. gadā SIA "LatRosTrans" ziedoja organizācijai, kura vairāk nekā 40 gadus visā pasaulē rūpējas par bērniem visā pasaulē – labdarības fondam “Ronald McDonald House Charities”. Četrās desmitgadēs fonds sniedzis cerību par labāku nākotni vairāk nekā deviņiem miljoniem bērnu 62 pasaules valstīs, un kopš 2008. gada darbojas arī Latvijā. 

Lai sasniegtu izvirzīto mērķi un palīdzētu visas pasaules bērniem būt veseliem un dzīvot labklājībā, “Ronald McDonald House Charities” labdarības fonds nodrošina vecāku mājas netālu no slimnīcām, vecāku atpūtas istabas slimnīcās, mobilās aprūpes centrus, kā arī piešķir grantus bērnu veselības un labklājības programmu īstenošanai.

Ieguldījums jauno speciālistu izglītošanā

SIA “LatRosTrans” kā mūsdienīgs uzņēmums, kas nodarbina dažādu jomu speciālistus, apzinās, ka jau šodien ir jāiegulda gan savas zināšanas, gan arī jāatbalsta jauno profesionāļu izglītošana. 

Inženierzinātņu vidusskola piedāvā apgūt Vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu. Pirmajā gadā skolā konkursa kārtībā no skolas budžeta līdzekļiem skolas 10. klasē finansētajās vietās tika uzņemti 22 skolēni, nodrošinot viņiem arī bezmaksas vietas RTU dienesta viesnīcā.

Atbalsts Starptautiskajam Baltijas baleta festivālam

2015. gadā Latvijā norisinājās starptautiskais baleta festivāls, kas ļāva mūsu valsts kultūras cienītājiem ieraudzīt pasaules klases dejotāju, horeogrāfu, baleta teātru un kompāniju priekšnesumus, kuros klasiskās tradīcijas apvienojās ar laikmetīgu skatījumu.

Palīdzība izciliem studentiem sasniegt vairāk

Lai sniegtu savu ieguldījumu izcilu jauno speciālistu un zinātnieku kaldināšanā, 2014. gadā SIA “LatRosTrans” sniedza atbalstu trim nodibinājums "Latvijas Universitātes Fonds" projektiem: 

  • Pasākumu kompleksam skolēnu dalībai Eiropas Starptautiskajā Dabaszinātņu olimpiādē, 
  • Radoši eksaktajam pasākumam - 2014/2015 sezonas e-konkurss laureātiem dabaszinātnēs un matemātikā,
  • Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes mācību kursa "Augsnes un gaisa analīze" bloka modernizācijai. 

Atbalsts jaunajiem BMX braucējiem

Divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs parādīja pasaulei, ka Latvijas BMX braucēji ir pietiekami profesionāli un talantīgi, lai ieņemtu pirmo vietu uz goda pjedestāla un atvestu zelta medaļas no Olimpiskajām spēlēm.

Lai Latvijas jaunie BMX braucēji spētu nest Latvijas vārdu pasaulē, tiem nepieciešams finansiāls atbalsts savu spēju attīstīšanā. Atbalstot jaunos censoņus un viņu tiekšanos pēc panākumiem, SIA “LatRosTrans” 2014. gadā ziedoja vienam no vecākajiem un pieredzes bagātākajiem BMX sporta klubiem “Rīgas Favorīts”, kuru par savu treniņu vietu sauc Eiropas čempionāta uzvarētājs Ēriks Osis. Klubā izauguši arī vairāki daudzkārtējie Latvijas Nacionālā BMX čempionāta uzvarētāji, piemēram, Anita Birze, Edgars Reinfelds, Andis Cīrulis un Kalvis Eisaks.