LatRosTrans
Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums Šis ir Ventspils nafta grupas uzņēmums
 
 

Nelegālo pieslēgumu radīto seku likvidācija

Pēdējo gadu laikā gadījumi, kad naftas produkti no cauruļvada izplūst apkārtējā vidē, ir saistāmi tikai ar nelikumīgu pieslēgšanos naftas produktu un naftas cauruļvadiem. „LatRosTrans” Iekšējās drošības daļa ir izveidojusi veiksmīgu sadarbību ar Valsts policiju nelegālo pieslēgumu novēršanā. Pateicoties intensīvam izmeklēšanas darbam, kā arī dažādiem preventīviem pasākumiem, pēdējo gadu laikā zādzību skaits no naftas produktu cauruļvada ir ievērojami samazinājies. 2009. gadā konstatēti 177 šādu zādzību gadījumi, 2010. gadā – 111, savukārt 2011. gadā – vien 41 zādzība.
 
Ik reizi, kad nelikumīga pieslēgšanās cauruļvadam rada naftas produktu noplūdi apkārtējā vidē, „LatRosTrans” uzņemas avārijas seku likvidēšanu. Tas uzņēmumam izmaksā aptuveni 200 000 latu gadā.

Nelegālais pieslēgums Polocka–Ventspils

img_0433.jpg

2012. gada 17. jūnijā Kalkūnos, kas atrodas 5 km no Daugavpils, tika atklāts un likvidēts nelegālais pieslēgums "LatRosTrans" dīzeļdegvielas cauruļvadam. Zagļi bija ieguvuši 30 tonnas dīzeļdegvielas par kopējo vērtību apmēram 15 tūkstoši latu. Degvielas zagļu izmantotā aparatūra un tehnoloģija liecina par to, ka pieslēgumu veica organizēts noziedznieku grupējums.

Nelegālais pieslēgums Kalkūnos

kalkuni.jpg

2012. gada 15. februārī Ventspilī Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar SIA "LatRosTrans” Iekšējās drošības daļu zādzības brīdī aizturēja astoņas personas, kas bija ierīkojušas pieslēgumu naftas produktu cauruļvadam Polocka–Ventspils. Par šo zādzību policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 4. daļas, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Kā tiek meklēti un atklāti nelegālie pieslēgumi?

Kā tiek likvidēts radītais vides piesārņojums?